Hasan ACAR

1990 Bolu - Gerede doğumluyum. İlkokulu 50.Yıl İzzet Baysal İlköğretim Okulunda okudum. Çocukluğum Bolu'da geçti. Esnaf bir ailenin çocuğu olarak ticaretin içinde büyüdüm. Babamın işi dolayısıyla 2002'de Sakarya'ya taşındık. Ortaokulu Mithatpaşa Şükrü Ayna, liseyi Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesinde tamamladım. İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliğini kazanmam 6 senelik İstanbul maceramın başlangıcı oldu. İstanbul bana birbirinden güzel anılar ve dostlar kazandırdı. Onlarla denemediğimiz iş neredeyse kalmadı haliyle bu eğlenceli ve girişken ortamda okul da biraz uzadı.
 
Üniversite yıllarından başlayan internet merakım sayesinde UNIgenc ile üniversite öğrencilerine özel sosyal ağ, Atom Karınca ile e-ticaret, Sonradan Gurmeyiz ile cafe restaurant rehberi, Bolu Kariyer ile kariyer ve iş ilanları sitesi, Medya Uzmanım ile sosyal medya ve marka danışmanlığına kadar bir çok internet girişiminde bulundum. 1972'de Karadeniz Teknik Üniversitesinde kurulan orman endüstri mühendisliği bölümünü temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olan Orman Endüstri Mühendisleri Derneği - OREMDER'i kurduk. 2013'de başladığım yönetim kurulu başkanlığı görevimi ikinci dönemimde de devam ettirmekteyim. 2014'de önce Ümraniye, ardından Kadıköy'e AmericanLIFE Dil Okulları'nın bayiliğini açtık. Yaklaşık bir buçuk sene kuruluş ve yönetim sürecinde yer aldım.
 
İstanbul'da ki miladımı doldurduğumu düşündüğümde dil okullarını devrettik ve Sakarya'ya döndüm. İnsan kaynakları, medya ve marka danışmanlığından, güvenlik hizmetleri ve inşaat malzemesi satışına kadar bir süre düzgün bir iş bulana kadar karşıma çıkan envayi çeşit işte yer aldım. Kasım 2016 itibariyle özel bir inşaat firmasında bir buçuk sene proje satışında görev aldım. Şubat 2018 itibariyle Emin Şirketler Grubu bünyesinde Emin Evim şirketinde çalışmaktayım.

SPONSORLAR