Hasan ACAR

1990 Bolu/Gerede doğumluyum. İlkokulu Bolu 50.Yıl İzzet Baysal İlköğretim Okulundaydım. Çocukluğum Bolu'da geçti. Esnaf bir ailenin çocuğu olarak ticaretin içinde büyüdüm. Babamın işi dolayısıyla 2002'de Sakarya'ya taşındık. Ortaokulu Mithatpaşa Şükrü Ayna, liseyi Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesinde tamamladım. İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliğini kazanmam 7 senelik İstanbul maceramın başlangıcı oldu. İstanbul bana birbirinden güzel anılar ve dostlar kazandırdı. Onlarla denemediğimiz iş neredeyse kalmadı haliyle bu eğlenceli ve aktif ortamda okul da biraz uzadı.
 
Üniversite yıllarından başlayan internet merakım sayesinde UNIgenc ile üniversite öğrencilerine özel sosyal ağ, Atom Karınca ile e-ticaret, Sonradan Gurmeyiz ile cafe restaurant rehberi, Doğu Marmara ve Batı Karadenizi kapsayan kariyer ve iş ilanları sitesi, Medya Uzmanım ile sosyal medya ve marka danışmanlığına kadar bir çok internet girişiminde bulundum.
 
1972'de Karadeniz Teknik Üniversitesinde kurulan orman endüstri mühendisliği bölümünü temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olan Orman Endüstri Mühendisleri Derneği - OREMDER'in kurucu başkanıyım. 2013'de başladığım yönetim kurulu başkanlığı görevimi üç dönemdir devam ettirmekteyim. 2014'de önce Ümraniye, ardından Kadıköy'e AmericanLIFE Dil Okulları'nın franchising bayiliğini açtık. Markanın genel merkez görevini yürüttüğümüz bu büyük yatırımda bir buçuk sene kuruluş ve yönetim sürecinde yer aldım.
 
İstanbul'da ki miladımı doldurduğumu düşündüğümde dil okullarını devrettik ve Sakarya'ya döndüm. İnsan kaynakları, medya ve marka danışmanlığı, güvenlik hizmetleri, inşaat malzemelerine kadar bir süre çok farklı işlerde çalıştım. Kasım 2016 itibariyle özel bir inşaat firmasında bir buçuk sene proje satışında görev aldım. Şubat 2018 itibariyle Emin Şirketler Grubu bünyesinde Emin Evim şirketinde çalışmaktayım.

SPONSORLAR