Çiftlik Bank Nedir, Nasıl Oynanır?

Çiftlik Bank Nedir, Nasıl Oynanır?

Çiftlik Bank, 26 yaşında genç bir girişimci olan Mehmet Aydın tarafından 2016 yılında kuruldu. Kendi tabiriyle FarmVille benzeri oyunlardan esinlenerek hayata geçirdiği oyun, oynayanlara para kazandırması ile kısa sürede ses getirdi. Fame Game şirketi tarafından basit arayüzü kolay erişimi ile keyifli bir oyun olarak piyasaya sürüldü. 

Bir yıl içerisinde yüz binlerce üye desteğine ulaşarak Bursa, Manisa, Kırklareli, Sakarya ve Tekirdağ'da tesisler kuran Çiftlik Bank, yakın zamanda Konya'da Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük süt ve besi çiftliğini kurmaya hazırlanıyor. Kendi tesislerinde kendi hayvanları ile Çiftlik Bank markalı et ve süt ürünlerinin üretimine başlayan firma, oluşturduğu bayi ağı ile son tüketiciye kadar ürünlerini ulaştırabiliyor. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en büyük özelliği ise gerçek ile entegre edilmiş olmasıdır. Çiftlik Bank; sizden aldığı yatırımlar ile gerçek tesisler kuruyor, hayvanlar satın alıyor, kendi bayilerinde kendi markası ile ürünler satarak önce şirketine ardından oyun oynayan yatırımcılarına kazandırıyor. Oyunda size ait bir çiftliğiniz bulunuyor, isterseniz çiftliğinize gerçek para ödeyerek hayvan alarak sisteme sizde yatırımcı olarak katılabiliyorsunuz. Çiftliğiniz ile oyun oynarken gerçek para kazanabiliyorsunuz.

Nasıl Üye Olunur ?

Mobil uygulaması da bulunan oyunu internet bağlantısı bulunan tüm cihazlarda yükleyebilir ve oynayabilirsiniz. Mevcutta bulunan 4 server kapasitesini doldurduğu için yeni üye kaydı almıyor. Yeni açılan 5. server olan Andronova üzerinden ücretsiz üye olabiliyorsunuz. Çiftliğiniz aktif oluyor ve size 19 TL değerinde 1 adet Manisa Tavuğu hediye ediyor.

Giriş linki: https://miner.ciftlikbank.com/

Nasıl Oynanır ?

Oyunda hayvanlarınızın bulunduğu kümes, kovan, ağıl ve ahır bölümleri bulunuyor; bu alanlar siz hayvan aldığınız takdirde aktif hale geliyor. Yem ambarından hayvanlarınıza yem alıyorsunuz. Yeminiz biterse hayvanlar üretim yapmayı kesiyor dolayısıyla hayvanların yemini eksik etmemeye çalışın. Yem ambarını ayda 2-3 defa kontrol etmeniz yeterli olacaktır. 

Her hayvanın üretim ve tüketim miktarı faklıdır. Üretim ambarınız hayvanınızın cinsine ve sayısına göre farklı sürede dolacaktır. Üretim ambarınız dolduğunda hayvanlarınız üretim yapmayı kesecektir dolayısıyla ambarınız dolmadan üretilen ürünü satıp paraya dönüştürmeniz gerekiyor. Ambarınızın kapasitesine, hayvanlarınızın cinsine ve sayısına göre bu süre değişmektedir. Eğer üretim ambarınız kısa sürede doluyorsa sık aralıklar ile kontrol etmeniz gerekir aksi takdirde kazancınız duracaktır. Ambar büyüklüğüne göre hayvan alarak bu kayıpları önleyebilirsiniz ya da ambar dolmadan oyuna giriş yapmanız ve üretilen ürünü satarak depoyu boşaltmanız gerekmektedir.. 

Yem ve üretim ambarı belli süre zarfları dolduğunda bir üst seviyeye geçer ve kapasitesi artar, bunu altın kullanarak da o süreyi beklemeden yapabilirsiniz. Üretim ambarınızın kapasitesi ne kadar yüksek ise yaptığınız yatırım ile orantılı olarak kazancınız da o kadar yükselir. 

Saanen keçisi (700gün) hariç tüm hayvanların oyunda bir yıl (365 gün) ömrü bulunmaktadır. Bu süre dolduğunda hayvanınız ölür. Eğer yatırıma ve oyuna devam etmek istiyorsanız yeniden hayvan almanız gerekmektedir. Hayvan pazarından hayvanların üretim miktarı, tüketim miktarı ve ücretlerini görebilirsiniz. Üretim ambarınıza göre aldığınız hayvanları yemsiz bırakmamaya ve üretim ambarı dolmadan satmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm hayvanların üretimini, tüketimini ve kazancını kazanç hesaplama tablosu içeren web sitelerinden inceleyebilirsiniz. http://www.ciftlikbank.web.tr/

Oyuna para yüklemek için Papara isimli elektronik para kuruluşu üzerinden hesap açmanız gerekiyor. Papara, para transferlerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Kredi kartı ile yükleme yapmak istiyorsanız Hi2 Games üzerinden %2'ye yakın komisyon ödeyerek altın satın alabiliyorsunuz. Oyundaki para birimi olan 1 altının karşılığı 1 TL'dir. Üretim ambarınızda biriken ürünü her sattığınızda %5'i gümüş para olarak ayrılıyor. %5 kesintilerden biriken gümüş paranız ile şarküteri ürünlerinden istediğinizi yumurta, bal, et ve süt ürününü alabilirsiniz. Altın olarak biriken paranız 10 TL'yi geçtiği andan itibaren hesabınıza anlık çekebilirsiniz. Günlük maksimum 3000 TL çekim limiti bulunmaktadır ve herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır. Şuanda para transferini Papara üzerinden gerçekleştiren şirket, ilerleyen süreçte banka hesabı üzerinden bu işlemi yapmayı düşünebilir.

Güvenilir mi?

Bu sorunun cevabını diğer yazımda cevaplamaya çalıştım. http://www.hasanacar.net/ciftlik-bank-guvenilir-mi 

Tanıtım Videosu

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ